Varrás közben az alábbi gondolatok fordultak meg a fejemben:
- Miért nem vettem fekete szivacsot, akkor nem kellene a tüll alá a fekete duoplexet is rádolgoznom a szivacsra...
- Utálom, hogy nyúlik a tüll a duoplex fölött, és mindent fércelni kell...
- Milyen jó, hogy nem vettem acél merevítőpálcát, nem férne bele a behúzópántba...
- Ezért szélesebb, merevítőpálcának való behúzópántot is kell majd vennem.
Annyit bajlódtam vele, hogy akár csúf is lehetett volna a végeredmény, de egy-két kisebb hibától eltekintve teljesen elfogadható lett.
A szivacskosár felső szélére - mint a részletesen bemutatott Maya melltartó esetében is - rugalmatlan szalagot varrtam, nehogy megnyúljon.
A tüllből-duoplexből összevarrtam a kosarat. Ezt részletesen bemutattam már itt. Ezt a kosarat színével a szivacskosár fonákjára varrtam a felső szélénél (nyakkivágás), majd a színére fordítottam. Ehhez a szabásminta tartalmazta a megfelelő szélességű ráhagyást.
A kosár így kész, a rétegek egymáshoz való rögzítését szintén itt találod. Ezután a kosár már bevarrható a keretbe.
A melltartó varrásának további lépései teljesen megegyeztek a Maya melltartónál bemutatottakkal, az összes lépés linkjét tartalmazó cikk itt található. Három különbség van: az egyik, hogy az Esplanade pánt nélküli melltartó, így a vállpántokkal nem kellett bajlódni, a másik a hátpánt magasságából következik. A harmadik a függőleges merevítőpálcák száma, összesen 4 van az Esplanade-ban.
A közel 15 cm-es magasságú hátpánthoz hátkapocs-szalagot kellett használnom. Semmivel sem bonyolultabb, mint a kész hátkapocs felvarrása, talán még egyszerűbb is.
A bal fele (a kapocs hurkos, lány fele) ugyanúgy néz ki, mint a kész hátkapcsok esetében: két réteg anyag közé kell bevarrni a hátpántot. Fontos, hogy a hátpánt alsó és felső széle két-két kapocs közé essen, hogy elvághasd a szalagot.
Először függőlegesen, két sorban varrtam fel a szalagot, azután vízszintesen is lezártam a két végét.
A szalag jobb oldala (kampós, fiú) a Maya melltartónál bemutatott kész, zárt hátkapoccsal ellentétben nyitott azon az oldalon, ahol a melltartó hátpántját belevarrjuk.
A szalagnak azt a felét gombostűztem a hátpánt színére, amelyiken nincs kampó, azaz a kampók a szemközti oldal felé néznek. Ezen a jobboldali, sima félen varrtam végig egy vonalban, a szalag szélén. A kép sokat segít a megértésben!
Ha még a felvarrás előtt összekapcsolod a két oldalt, ellenőrizheted, hogy egy magasságban van-e a két hátpánt, és kicsit igazíthatsz is, hiszen a powernet rugalmassága ezt engedi.
A szalag kampós felét a hátpánt fonákjára hajtottam.
Még egy sor öltéssel, a kapcsok mellett haladva, a szalag szélén végigvarrtam a szalagot.
A kész jobboldal a színéről és fonákjáról:
És összekapcsolva:
A melltartó jól tart, lehet benne mozogni is, nem akar leesni. A szivacskosár kicsit merev, de szépen áll. Nem ad annyi takarást, mint amennyit a ruhához elképzeltem, így két lehetőségem van: vagy módosítom a felső kosárrészt, vagy nem bajlódok a módosítgatással, hanem egy komplett fűzőt készítek. Nagyon efelé húz a szívem, úgyhogy már bele is ástam magam a témába...
A cikksorozat további részei:
A blogra kihelyezett szövegek, munkák és az azokat ábrázoló fotók saját munkáim, az azokkal kapcsolatos szerzői jogok engem illetnek. Idegen anyagok felhasználása esetén a forrást feltüntetem. A szövegek, fotók kimásolásához, felhasználásához nem járulok hozzá, azokat kizárólag otthoni felhasználásra készítettem.